Shu Uemura – ochronny olejek Essence Absolue z olejem kameliowym

Odżywczy i ochronny olejek do włosów, który kosztuje więcej niż luksusowe perfumy? To możliwe, jeśli stawiamy na produkty marki Shu Uemura. Na tapet warto wziąć szczególnie bardzo drogi olejek ochronny Essence Absolue. Jego głównym składnikiem jest olej kameliowy. Czy jego cena jest uzasadniona i warto wydać na niego fortunę?

olej-kameliowy.jpgOchronny olej kameliowy Shu Uemura można wykorzystywać jako produkt do pielęgnacji włosów w letnie dni, kiedy narażone są one na szkodliwe działanie promieniowania UV. Da się go stosować także jako olej termoochronny używany przed lub w trakcie stylizacji. Amerykańscy styliści mawiają, że Shu Uemura Essence Absolue Nourishing Protective Oil z olejem kameliowym to produkt wielozadaniowy. Poleca się go do stylizacji lub kompleksowego odżywia włosów przed myciem. Wybór sposobu użycia zależy od nas.

Działanie

Olej kameliowy to główny składnik tego kosmetyku. Nie dziwne zatem, że (jako jedyny olej w składzie) odpowiada za główne właściwości Shu Uemura Essence Absolue. Ten odżywczy i ochronny olejek:

  • głęboko nawilża i odżywia włosy,
  • pomaga zachować równowagę lipidową,
  • ochrania włosy przed wysuszaniem,
  • zapobiega puszeniu się i elektryzowaniu,
  • wygładza, zmiękcza i uelastycznia,
  • ułatwia rozczesywanie włosów.

Składniki

Kosztuje kilkadziesiąt razy więcej niż inne produkty do pielęgnacji włosów na bazie olejów. A zawiera tylko olej kameliowy oraz zestaw dodatkowych silikonów i emolientów. Bazą dla tego olejku ochronnego są dwa silikony. Jeden z nich wyparowuje, a drugi łatwo rozpuszcza się w delikatnych szamponach. To oznacza, że żaden z nich nie jest szkodliwy dla włosów. Podobnie jak pięć dodatkowych emolientów dbających o odpowiednie nawilżenie skóry i włosów. Skład Shu Uemura Essence Absolue jest prosty i nieszkodliwy. Tylko czy warto wydać za te kilka składników aż tak dużo pieniędzy?

Stosowanie

Zaleca się, aby olejek ochronny do włosów Shu Uemura stosować przed myciem włosów albo jako produkt bez spłukiwania. W pierwszym przypadku 1-2 pompki produktu należy nanieść na wilgotne włosy, odczekać około kwadransa i spłukać. Działanie jest intensywniejsze, a olej kameliowy może przekazać włosom więcej cennych składników odżywczych.