Olejek arganowy Nanoil, czyli lepsza alternatywa dla oleju kameliowego

olej-arganowy-nanoil

Dla fanów naturalnej pielęgnacji najważniejsza jest wielozadaniowość. Jaki olejek najlepiej sprawdza się w pielęgnacji włosów? Dwa konkurujące ze sobą oleje to kameliowy i arganowy. Okazuje się, że olejek arganowy (zwłaszcza ten tłoczony na zimno i nierafinowany od Nanoil) wygrywa w konkurencji na najlepszy naturalny kosmetyk o wielu zastosowaniach.

Oba te olejki łączy wiele – są naturalne, bogate w cenne kwasy tłuszczowe, tłoczone z roślin cenionych za swoje właściwości, wykorzystywane na szeroką skalę w kosmetyce. Podobna jest nawet ich konsystencja oraz kolor.

Prawda jest jednak taka, że to olejek arganowy jest bogatszy w cenne składniki odżywcze i można go zastosować na wiele więcej sposobów.

Skąd bierze się olej arganowy?

Naturalny olejek arganowy pozyskiwany jest z orzechów (nasion) drzewa arganowego. Co ciekawe, argania żelazna rośnie wyłącznie w południowych rejonach Maroka. Do tego wytłoczenie 1 litra oleju arganowego wymaga kilkudziesięciu kilogramów orzechów.

Te dwie kwestie sprawiają, że przez wielu nazywany jest ‘płynnym złotem’ i uważany za jeden z najdroższych olejków świata. Olej kameliowy jest tutaj zdecydowanie łatwiej dostępnym i tańszym produktem naturalnym. To nie oznacza jednak, że lepszym, bo pod względem składników odżywczych i działania przegrywa.

Najlepszy. Olej arganowy Nanoil

Nie każdy olej arganowy ma takie samo działanie. Grunt to wybrać produkt, który jest najlepsze jakości: jak olej arganowy Nanoil.

To, co sprawia, że jest najlepszy, to:

 • pozyskiwanie w procesie tłoczenia na zimno, bez rafinowania,
 • 100% organiczny skład, bo występuje w nim tylko olej arganowy,
 • bogactwo ponad 100 różnych składników odżywczych,
 • olej arganowy o jakości potwierdzonej certyfikatem Ecocert,
 • ultralekka i świetnie wchłaniająca się formuła.

Olej arganowy Nanoil – skład 

olejek-arganowy-nanoilW składzie oleju arganowego Nanoil kryje się 100% Argania Spinosa Kernel Oil, czyli olejku tłoczonego na zimno z orzechów drzewa arganowego, nierafinowanego i naprawdę dobrej jakości.

Zawiera bardzo dużo cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych (ponad 80%), a także skwalen, karoteny, witaminę E o silnych właściwościach antyoksydacyjnych i substancje pełniące funkcję naturalnego filtra UV. To rzecz jasna nie jedyne składniki oleju arganowego, ale te najważniejsze.

Olej arganowy Nanoil – zastosowanie

W przeciwieństwie do oleju kameliowego olej arganowy Nanoil jest bardziej uniwersalny. Można zastosować go na wiele sposobów – nie tylko na włosy, ale również na twarz, na całe ciało, na paznokcie.

Sprawdza się jako:

 • olej do olejowania włosów i skóry głowy,
 • olej do stylizacji i termoochrony włosów,
 • olejek do demakijażu,
 • pielęgnujący olejek do twarzy,
 • olejek zmiękczający skórę całego ciała,
 • olejek do paznokci,
 • relaksujący olejek do masażu,
 • olejek na rzęsy i brwi,
 • olej do pielęgnacji zarostu (w tym brody).

Jak działa olej arganowy Nanoil?

Przede wszystkim jest to humektant, czyli (podobnie jak olej kameliowy) odbudowuje naturalną barierę hydrolipidową, ograniczając w ten sposób ucieczkę wody ze skóry. Jego nietypową właściwością jest jednak ochrona przeciwsłoneczna i ochrona przed wysoką temperaturą np. podczas stylizacji włosów. Dzięki swoim właściwości olej arganowy Nanoil zapewnia kompleksową ochronę, także przed wolnymi rodnikami.

Stosowany regularnie – niezależnie od tego, czy na włosy, czy na skórę – odżywia, wspiera regenerację, rewitalizuje, zapewnia miękkość, gładkość i blask. Tak systematycznie stosowany olej arganowy Nanoil pomaga przywrócić młody wygląd (odnowa komórkowa) i zachować go jak najdłużej.

Więcej na: www.nanoil.pl/olej-arganowy