Regeneracja farbowanych włosów – eliksir Kerastase z olejem arganowym i kameliowym

Jeśli często farbujesz włosy, musisz liczyć się z tym, ze z góry skazujesz je na zniszczenie, przesuszenie i utratę koloru, a nieraz nawet na wzmożone wypadanie skutkujące utratą objętości. Tak naprawdę włosy farbowane są ładne, zadbane i lśniące jedynie pierwszy tydzień po farbowaniu. Potem zaczyna się coś, co można określić jako „studium upadku” włosa. Pukle stają się szorstkie, niemiłe w dotyku, tracą blask, zaczynają się puszyć, ich końce się rozdwajają i przesuszają. Kosmyki zaczynają się łamać, ich kolor płowieje.

olejek-na-wlosy-farbowane.jpgAby temu zapobiec, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i odżywianie włosów. Odpowiedni szampon i odżywka – jasne, ale to niestety za mało, aby zapewnić włosom odpowiednią pielęgnację. Idealnym rozwiązaniem będzie regularne stosowanie odpowiednio dobranego oleju kosmetycznego, przeznaczonego do pielęgnacji włosów farbowanych. Taki olej ma w swojej ofercie firma Kerastase.

Elixir Ultime Oleo Complexe The Imperial to olejek do włosów zamknięty w różowej, szklanej butelce o pojemności 100 ml. Jest bardzo ładnie wydany, wyposażony w solidną, plastikową pompkę ułatwiającą aplikację. Olejek ma przyjemny, nieco intensywny i słodki zapach, który długo utrzymuje się na włosach.

Swoje właściwości nabłyszczające i pielęgnujące farbowane włosy zawdzięcza dzięki czterem olejkom naturalnym, wśród których dominuje olej z kamelii i olejek arganowy. Elixir Ultime Oleo Complexe The Imperial zawiera również olej kukurydziany i rzadko spotykany olej o egzotycznej nazwie pracaxi. Jaką funkcje spełniają powyższe olejki w pielęgnacji włosów?

Olej kameliowy znany jest z dużego stężenia kwasu oleinowego z grupy omega – 9. Jest idealnym antyoksydantem zapobiegającym przedwczesnemu starzeniu się włosów. Olej kameliowy jest ceniony za swoje właściwości nawilżające i dyscyplinujące włosy. Co więcej – olejek kameliowy łagodzi wszelkie podrażnienia na skórze głowy, pomaga pozbyć się łupieżu i zapobiega wypadaniu włosów. Ze względu na swoje właściwości nawilżające i ochraniające włosy oraz łagodne działanie olej kameliowy porównywany jest do oliwy z oliwek. Zabezpiecza on włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Olej kameliowy ma jeszcze jedną cenną właściwość: utrudnia toksynom wnikanie w głąb włosa.

Olejek arganowy obecny w Elixir Ultime Oleo Complexe The Imperial jest wprost stworzony do włosów farbowanych i podatnych na wszelkie uszkodzenia. Świetnie chroni włosy zarówno przed amoniakiem obecnym w farbach do włosów, jak i przed wszelkimi innymi uszkodzeniami mechanicznymi. Z tego względu potęguje on działanie olejku kameliowego.

Olej kukurydziany, który również pojawia się w Elixir Ultime Oleo Complexe w dużej ilości, jest źródłem kwasu tłuszczowego z grupy omega – 6. Spowalnia on procesy starzenia skóry i włosów, ze względu na duże stężenie witaminy E.

Pracaxi to olejek, który łagodzi wszelkie podrażnienia, działa antybakteryjnie i usprawnia procesy zachodzące w komórkach. Podobnie jak olej kameliowy ma on właściwości łagodzące i nawilżające włosy oraz skórę głowy.

Elixir Ultime Oleo Complexe od Kerastase można aplikować na wiele sposobów: zarówno na suche, jak i na wilgotne włosy, przed myciem włosów lub bezpośrednio po kąpieli, podczas codziennej stylizacji oraz jako serum na końcówki – zawsze wtedy, gdy włosy tracą sprężystość i blask.