Olejek z kamelii – japoński eliksir pięknych włosów

Olejek z kamelii określany jest oliwą z oliwek Dalekiego Wschodu. Ma on bowiem właściwości zbliżone do olejku z oliwek, ale – ze względu na większe stężenie kwasu oleinowego – stanowi produkt o właściwościach silnie antyoksydacyjnych. Oleinowy kwas tłuszczowy zawarty w olejku z kamelii należy do grupy kwasów tłuszczowych omega – 9. Z tego względu idealnie nadaje się do włosów o średniej porowatości. Co jeszcze uczyni z włosami olej z kamelii? Czy oprócz właściwości odmładzających ma jakieś inne unikalne cechy?

olejek-na-wlosy.jpgOlej kameliowy, a dokładnie jego specjalna odmiana Camellia Japonica jest chętnie używany w kosmetyce. Oprócz właściwości antystarzeniowych ma szereg cech istotnych dla piękna i zdrowia włosów. Wyróżnia się przede wszystkim tym, że hamuje on wypadanie włosów. Olejek kameliowy będzie świetnym remedium na suche, zniszczone, pozbawione blasku i kondycji włosy, które zaczynają wypadać i łamać się. Dłuższe, regularne stosowanie olejku z kamelii sprawia, że łuski włosa domykają się, a pukle stają się lśniące, sprężyste i pełne blasku.

Panie (i panowie), zmagające się z łupieżem lub delikatną formą łuszczycy z pewnością docenią olej z kamelii. Pomaga on bowiem nie tylko pozbyć się łupieżu, ale również zapobiega jego nawrotom. Olej z kamelii zwalcza też podrażnienia skóry głowy, które mogą powstawać przez źle dobrane, podrażniające skórę głowy kosmetyki, lub silnie działające farby do włosów. Ponadto zwiększa on produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu skóra głowy i łuski włosa dłużej zachowują młodość, a procesy zachodzące wewnątrz przebiegają prawidłowo. W efekcie włosy rosną zdrowe, mocne i nie wypadają.

Olej kameliowy wygładza łuskę włosa, a przez to, że nie jest gęsty, nie obciąża włosów i dobrze się wchłania do wnętrza pukli, tworząc na ich powierzchni delikatny film ochronny, który zabezpiecza włosy przed niszczeniem i nie pozwala toksynom wnikać do wnętrza pukli.

Olejek kameliowy można stosować zarówno na mokre włosy po myciu, jak i na suche pukle i skórę głowy (wówczas należy go zmyć szamponem po minimum godzinie). Istotną, genialną cechą olejków (w tym również oleju kameliowego) jest to, że można go również nakładać na włosy podczas codziennej stylizacji – jako serum dyscyplinujące i zabezpieczające pukle.